«Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում մայիսի 30-ին խորհրդարան այցելած Երեւանի «Իրավատնտեսագիտական եւ կառավարման քոլեջ» կրթահամալիրի ուսանողների, դասախոսների եւ ՀՀ Շիրակի մարզի Կառնուտի միջնակարգ դպրոցի աշակերտների ու ուսուցիչների հետ հանդիպել է ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Արուսյակ Ջուլհակյանը:
Պատգամավորը խոսել է խորհրդարանի կառուցվածքի, գործունեության, օրենսդրական գործընթացների մասին: Նա պատասխանել է կրթության ոլորտին, երկրի քաղաքական ու տնտեսական իրավիճակին վերաբերող հարցերի:
Կառնուտի դպրոցի ներկայացուցիչները կարեւորել են մարզերի հետ մայրաքաղաքի կապերի ամրապնդումն ու փոխգործակցությունը եւ այդ նպատակով առաջարկել են ստեղծել երիտասարդների համագործակցության համայնքային կենտրոններ:
Ներկաները հետաքրքրվել են առաջիկայում իրականացվելիք կրթական ծրագրերով, իսկ Կառնուտի դպրոցի ուսուցիչներն արծարծել են միջհամայնքային անվճար տրանսպորտ ունենալու հարցը:
Արուսյակ Ջուլհակյանը խոստացել է հետեւողական լինել եւ օգնել գտնելու լուծումներ:
Շիրակի մարզի աշակերտները պատգամավորին հրավիրել են իրենց դպրոց` տեղում ծանոթանալու խնդիրներին:
Հյուրերը նաեւ շրջել են խորհրդարանի շենքում, հետեւել Ազգային ժողովի հերթական նիստի աշխատանքին, այցելել ԱԺ թանգարան:

Очередной открытый урок провела депутат А.Джулакян
30 мая с посетившими парламент в рамках программы “Открытые двери” студентами, преподавателями Ереванского образовательного комплекса “Колледж экономики и управления”, а также учащимися и учителями средней школы села Карнут Ширакской области встретилась депутат НС А.Джулакян.
Депутат представила структуру, деятельность, законодательные процессы парламента. Она ответила на вопросы, касающиеся образовательной сферы, политической и экономической ситуации в стране.
Представители Карнутской школы подчеркнули важность укрепления связей и взаимодействия областей со столицей и предложили создать для этого общинные центры сотрудничества молодежи.
Присутствующие интересовались намечаемыми образовательными программами, а учителя Карнутской школы возможностью предоставления межобщинного бесплатного транспорта.
А.Джулакян пообещала быть последовательной и посодействовать решению вопросов.
Учащиеся Ширакской области пригласили депутата в свою школу – для   ознакомления на месте с существующими проблемами.
Гости также ознакомились со зданием парламента, проследили за работой очередного заседания, посетили музей НС.